תפריט נגישות

מידע

הצהרת נגישות

תצוגת צבעים באתר

(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה
אורי פז
אורי פז
מנכ"ל

המנוע מאחורי טוחן מדיה

אני המייסד והמנכ"ל של טוחן מדיה, מוהההעעהההאאהה!!! 

השכלה זה חשוב!

בשנת 2002 התחלתי לימודי תואר ראשון, הלכתי ללמוד תחומים שאהבתי: "ההיסטוריה של המזרח התיכון" ו"תולדות האמנות". הלימודים האלה העניקו לי השראה רבה ולמדתי מהם המון על התרבות האנושית ועל התנהגות חברתית. תמיד כששואלים אותי מה הקשר בין תולדות האמנות לבניית אתרים אז אני מסביר שהחוקיות של אתר אינטרנט זהה לחוקיות פרסומית של כנסיה: המאמין (גולש) מגיע, מצעידים אותו במסלול מסויים לצורך מטרה מסויימת ועל הקירות הוא מקבל מסרים שיווקיים של הארגון עם הנעה לפעולה. 

אז איך הגעתי לשם?

אחרי שסיימתי את עבודתי בתקשורת חשבתי מה אני רוצה לעשות הלאה. לא רציתי לעבוד ברדיו או בטלויזיה וחשבתי שכדאי לי להתמקד באינטרנט. בשנת 2005 לקראת הבחירות לכנסת ישראל חבר גרר אותי לפגישה עם מומחית אינטרנט שהגיעה מארצות הברית, היא סיפרה לנו על הדברים שנעשים שם ועל סנטור צעיר בשם ברק אובמה שלוקח את כל הקופה ומנהל פעילות יוצאת דופן באינטרנט. הפגישה התארכה ומומחית הביאה רעיונות רבים, כשהפגישה הסתיימה יצאנו החבר ואני החוצה, הסתכלנו אחד על השני וביהירות קלאסית של ישראלים סיננו: אנחנו יכולים לעשות את זה טוב יותר ומאותו רגע הכל התחיל להתגלגל. ניסינו לסגור עם אחת המפלגות הגדולות פעילות אינטרנט בנוסח אמריקה, נפגשנו עם כמויות עצומות של אנשים אבל שום דבר לא נסגר. פעילות השיווק של המפלגות נשלטה על ידי פרסומאים ויח"צנים, חלק הסתכלו עלינו כעל חוצנים ולחלק אפילו לא הייתה תיבת מייל. אל תשכחו שבשנת 2006 לא היה פייסבוק ואפילו לא אייפון. הבחירות התקיימו בלעדינו אבל זה לא שבר אותנו, יחד עם רוח גבית של אברהם בורג התחלתי את המסע של 'טוחן מדיה'. 

בהתחלה נפגשתי עם כל מי שהכרתי למזלי היה לי ספר טלפונים עב כרס ורוב הדלתות היו פתוחות בפניי, לאנשים הייתה נכונות לשמוע ולהתנסות. התחלתי עם שני שירותים מרכזיים: "שיווק באמצעות שיח" ו"ניהול מוניטין". שני השירותים נגעו באותה נקודה: אינטרנט של ארגון הוא לא רק אתר הבית, כמו שכולנו יוצאים מהבית כך גם כולנו צריכים לצאת מאתר הבית. פעילות אינטרנט של עסקים צריכה להתקיים גם בפורומים ובאתרים חיצוניים. דליק ווליניץ חיבר אותי לפרסומאי נפתלי שפיצר ואיתו קיימתי שיתוף פעולה מוצלח עם "הרשות לפיתוח ירושלים", אהרון לפידות היקר והאהוב הביא אותנו אל "עמותת אור ירוק", רומי גורודיסקי מהתאחדות המלונות הפעילה אותנו בקמפיין לעידוד תיירות בישראל ולאברום בורג הקמנו קמפיין תמיכה בדן חלוץ. לאט לאט נוספו לקוחות והעסק התחיל לתפוס צורה. 

בשנת 2007 יצרתי קשר עם תומר אפרתי, חבר ישן חדש שעסק בתכנות ופיתוח ועם שמואל גרנית, מעצב ותיק. התחלנו לשתף פעולה ולבנות אתרים ביחד במקביל לפעילות התוכן והשיווק שלי. באותה שנה הושק האייפון ופייסבוק התחילה לתפוס תאוצה בישראל ואפשרויות חדשות נפתחו בפנינו. ב 2009 החלטנו שאין טעם לעבוד כשלושה עסקים נפרדים והקמנו את "טוחן מדיה 2009 בע"מ. באותה שנה אגב, נבחר הסנטור ברק אובמה לנשיא ארצות הברית. הפוליטיקאים הישראלים ריירו על עבודת האינטרנט של האמריקאים, הפעם כבר הם היו יותר בשלים לשמוע מה יש לאינטרנט להציע. שיתוף הפעולה עם שמואל נמשך שנתיים והוא כבר לא שותף ב'טוחן מדיה'. 

מה אני עושה ביום יום?

בתכלס זה דומה למה שעשיתי תמיד, ניהול תוכן אינטרנט (באתר או ברשתות החברתיות) דומה מאוד לעריכה והפקה של תוכנית רדיו: צריך לתכנן איזה תוכן מייצרים, צריך לדאוג לרענן ולחדש לגולשים (למאזינים), צריך לפמפם את התוכן טוב טוב לקהל כדי שיצרכו אותו. הנושאים הם אינסופיים, אנחנו עובדים עם חברות ספנות, עם חברות תרופות, עם מנתחים פלסטיים, עם עמותות, עם עסקים קטנים, בינוניים וגדולים. כולם צורכים תוכן וכולם רוצים לידים. תחום שאני אוהב במיוחד הוא תעשייה, אבא שלי היה תעשיין ויש לי חיבה גדולה לתעשיינים, בדרך כלל הם מגיעים חסרי אונים עם ידיים שחורות מעבודה ותמיד קשה להם להבין "למה זה טוב כל האינטרנט הזה", אבל כשזה תופס והפעילות שלנו מתחילה להביא להם לקוחות מסך הקשיחות נשבר והנכונות שלהם להקשיב ולהשקיע גדלה. 

אז למי אני חייב הרבה תודה:

לצביקה ארן - החבר שהתחלתי איתו את הכל. 
לאברום בורג - תמיד חיכיתי ממנו לסכין בגב ואף פעם לא קיבלתי אותו. רק עזרה והשקעה. 
לאהרון לפידות - היה הדובר של אור ירוק, נלחם כדי שנעבוד איתם ולא ויתר. 
לדוד סיני - היה מנהל פרויקטים אצל אבי נאור ותמיד היה קשוב וזמין. 
לגלעד נחום - מתחרה שפירגן לכל אורך הדרך. 
לדוקטור איתן אור - שייעץ ולימד בלי לחשבן. 
לגדי לוי - שנתן לי את ההזדמנות לבנות את אתר סיגר קלאב בשנת 2007 (השני שלי) רק על בסיס אמון אישי. 

אם שכחתי מישהו אני ממש מתנצל. בכל זאת עבר הרבה זמן... 

תחזיר אותי אחורה