תפריט נגישות

מידע

הצהרת נגישות

תצוגת צבעים באתר

(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

הקמפיין הדיגיטלי של החתול ששיגע את המדינה

את הסיפור הזה נתחיל מהסוף: השיר "אלי החתול" צבר מעל 24 מיליון צפיות ביוטיוב, לעמוד עצמו יש מעל 34.5 אלף מנויים. הוא זכה לשלל גרסאות כיסוי, בקרוב יחגוג סדרה חדשה, ובינינו, בסופו של יום – מי לא מכיר את "אלי החתול" ואת ה"מיאו מיאו מיצי מיצי..."

אלי החתול

אז איך אנחנו קשורים להצלחה של השיר ששבר את הרשת? נחזור להתחלה.

זה סיפור על איש עסקים, בעל חברה מצליחה, שביקש להגשים את חלומו, עוד מימי ילדותו, להיות זמר והוא עשה הכל כדי להגשים את החלום הזה.

צביקה נתן, הוא איש עסקים ישראלי, הבעלים של רשת הסיעוד "נתן סיעוד". בצעירותו ניגן בלהקה צבאית, לאחר מכן הקים להקה ומשלא הצליחה פרש מעולם הבידור בגיל 28. לפני מספר שנים הוא החליט לנסות שוב את מזלו בעולם השואו-ביזנס ולהוציא את הסרט "המחשמלים". סרט שכתב, הפיק וגם שיחק בו תפקיד הראשי. את הסרט מימן צביקה מכספו הפרטי.

במרכז הסרט, מיקי תבל, סולן של להקה כושלת, שבעברה להיט בשם "אלי החתול". אולם, תבל וחברי להקתו מסרבים בכל תוקף להשמיע את השיר בהופעותיהם והם מעדיפים לשיר את שיריהם "הרציניים". בסרט השתתפו שחקנים מוכרים, בהם טל פרידמן, אלי יצפאן, יגאל עדיקא, אלישע בנאי ושרון אלכסנדר.

המחשמלים

"אלי החתול" הוא שיר שמופיע בסרט "המחשמלים", שיר שעליו, בין השאר, נשען קו העלילה. את הרעיון לשיר הגה נתן בזמן שכתב את התסריט יחד עם שראל פיטרמן ושיר ראובן. המטרה שלו הייתה להפוך את השיר ללהיט שיכירו בכל בית והוא וחיפש את הדרך לכבוש את היעד, וכאן אנחנו נכנסו לתמונה.

על החיבור בין "טוחן מדיה" לבין נתן חתום יואב גלזנר, חבר ותיק וקולגה שניהל לנתן את הנכסים הדיגיטליים. הוא המליץ שאנחנו נעשה את הקמפיין הדיגיטלי לשיר "אלי החתול", ובעקבות זאת נפגשנו עם נתן והתחלנו בעבודה.

המלצנו לנתן לצאת בקמפיין ממומן שילווה בפעילות אורגנית. חשבנו שכך נוכל להגשים את המטרה ולהפוך את השיר הקליט הזה ללהיט. בנינו קמפיין מיוחד, שהתמקד ביו-טיוב. טרגטנו את קהלי היעד ובמקביל לקמפיין ממומן, שתלנו את השיר בפלייליסטים שונים המותאמים לאותם קהלים.

התוצאה הדהימה את כולם: כבר מהחודש הראשון ניתן היה לראות בבירור שמדובר בפרויקט מצליח. כמות הצפיות בקליפ של ''אלי החתול" הייתה עצומה, ומאז ועד היום רק הלכה וגדלה. אין כמעט הורה בישראל שלא נתקל בשיר בזמן שהילדים שלו צפו ביוטיוב. "אלי החתול" הפך לסנסציה של ממש. הצופים לא הבינו מיהו "אלי החתול", מי הבחור המתולתל על ידו, ומתי בכלל הוא חוגג יומולדת? אבל זה סיקרן אותם והם צפו בשיר שוב ושוב. וכך, בצאת הסרט לאקרנים, כולם כבר ידעו מי זה "אלי החתול".

אלי החתול

התופעה של "אלי החתול" יצאה לגמרי מגבולות הסרט והפתיעה גם אותנו. מובילי רשת, כמו רביטל ויטלזון-יעקבס, הוציאו גרסאות כיסוי לשיר, ברימון - בית ספר למוסיקה ניהלו מפגש הדן בהלחנת השיר, ואפילו גרסת הרוורס שיצאה ביוטיוב גרפה 30 אלף צפיות.

נכון להיום לקליפ הרשמי של "אלי החתול", שעלה בפברואר 2019, יש מעל 24.5 מיליון צפיות ולעמוד – 34.5 אלף מנויים. גרסת קריוקי שיצאה בשיאה של הקורונה, באוגוסט 2020, ששיעשעה את הילדים בין ובמהלך הסגרים, גרפה עד היום יותר מ-142 אלף צפיות. 

הסיפור של "אלי החתול" מוכיח שניתן באמצעים ממומנים להגיע להצלחה מרשימה ולחשיפה גדולה ללא תלות ביח"צנים או באמצעי המדיה המסורתיים.

ומה הלאה? אחרי ההצלחה ההיסטרית של השיר, נראה כי צפויים עוד לאלי החתול ימים טובים. לאחרונה התברר כי הוא מקבל סדרה משלו, המיועדת לילדים, בערוצי יס. אנחנו מקווים שהוא ילמד אותם לחלום רחוק ולעשות הכל כדי להגשים אותו.
 
תחזיר אותי אחורה