תפריט נגישות

מידע

הצהרת נגישות

תצוגת צבעים באתר

(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

הלקוח רצה אתר בדחיפות - תוך סוף שבוע אחד הוא כבר היה באוויר

31/05/2012

ביום חמישי בערב פנה אלינו האסטרטג הפוליטי, יובל פורת, ואמר שביום שני בבוקר עתיד להתפרסם ב"וול סטריט ג'ורנל" מאמר פרי עטו, הדן בפוטנציאל של איראן להפוך לדמוקרטיה. פורת רצה שנבנה עבורו אתר אינטרנטי בטרם יתפרסם המאמר בעיתון הניו - יורקי המכובד. הצענו לו את האתר התבניתי (Template) שלנו, ותוך פחות מיום הוא כבר היה בנוי. עד יום ראשון בערב הוא גם היה מושלם גם מבחינת הזנת התוכן. חשוב לציין, כי תוכן האתר כתוב באנגלית ובפרסית.

לאחר פרסום המאמר, היו המוני כניסות לאתר שהשיג את מטרתו. הגולשים יכלו לקרוא את המאמר לעומק, לקרוא על צוות החוקרים, לשתף את המאמר בלחיצת קליק בכל רשת חברתית בה יחפצו, להציע עצמם להשתתפות במחקרים הבאים, ליצור קשר ולחוות דיעה.
 

 

קצת רקע

צוות חוקרים בראשותו של יובל פורת ערכו מחקר בנוגע לגישתם של אזרחים איראנים כלפי הרעיון של משטר דמוקרטי. פורת כתב על כך מאמר שפורסם ב"וול סטריט ג'ורנל", טענתו המעניינת היא כי החברה האיראנית, לצד ערכים שמרניים, מתאפיינת בתמיכה ברורה בערכים ליברליים.

הצוות של פורת ערך משאל טלפוני בקרב 1,000 איראנים במהלך 2011 ותחילת 2012. השיחות נערכו בפרסית וזהות הנשאלים נשארה אנונימית על מנת לשמור על ביטחונם האישי. הצוות פיתח מדד השוואתי עולמי שנועד להציג את "הפוטנציאל של חברה לטפח דמוקרטיזציה בהתבסס על ערכיה". 

יובל פורת הוא אסטרטג פוליטי שגם עשה בעבר קמפיין למפלגת הגימלאים בשיתוף טוחן מדיה. צוות החוקרים שלו מורכב מאיראנים וישראלים המונים מומחים בתחום הסטטיסטיקה והניתוח, ניהול פרויקטים, אסטרטגיה פוליטית, פוליטיקה ותרבות איראניות, פרסית ושיעה.
תחזיר אותי אחורה