תפריט נגישות

מידע

הצהרת נגישות

תצוגת צבעים באתר

(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

גוגל שופינג עושה עלייה לישראל

מוכרים מוצר או שירות אונליין? אתם חייבים להכיר את Google Shopping!

למרפרפים הסופר שטחיים: הדגשנו עבורכם את השורה התחתונה. צאו לדרך.

קרן לוי פארן ומאיה פז שקולניק

נכתב ע"י: קרן לוי פארן ומאיה פז שקולניק

13 ביוני 2018


 

ההבנה של גוגל שהשימוש במובייל הביא לשינוי רחב בהרגלים וצרכים תורם להתפתחות כלים ואפילו כללים (אבל זה לפוסט אחר) חדשים. המובייל שינה את הכל, את הדרך בה אנו מתקשרים, בוחרים, קונים, לומדים ועוד.. מכל מקום בכל זמן.

הזמינות שמאפשר המובייל הביא לכך שאנשים הפכים סקרנים יותר, תובעניים יותר וקצרי רוח יותר. החיפושים במובייל לשאלה "היכן לרכוש.." צמחו בשנתיים ב- 85%. כ- 58% מהקונים בארה"ב מצפים לקבל הטבות ומבצעים ספציפיים התואמים את רכישות העבר שלהם. במהלך השנתיים האחרונות חיפושי המוביל ל"משלוח באותו היום" עלו ב- 120%, כאשר כ- 81% מהרוכשים בדקו האם המוצר נמצא במלאי טרם הגעתם לחנות לביצוע הרכישה. אחרי שהבנו את התמונה הרחבה, אפשר להתקדם לתכל'ס:

דפקתם ביטוי, טוחנים. מה זה בכלל Shopping Campaigns ?

דמיינו שאתם מחפשים מוצר ממוקד ב'גוגל', ופתאום בתחילת התוצאות עולה לכן קרוסלה וויזואלית עם מידע פונקציונלי, מחיר וקישור ישיר לרכישה.

גוגל למעשה 'מפקיעה' שטח פרסום נוסף ומביאה פיצ'ר שימושי ביותר, לכל המפרסמים ב-Adwords: קמפיין שופינג. עד היום הפיצ'ר לא היה פתוח לנו הישראלים, אבל עכשיו הוא מגיע.

הקמפיין, שעובר דרך חשבון Merchant center בגוגל, מפנה מהמודעה ישירות לדפי מוצר בחנויות. הוא מציף בתוצאות החיפוש את שם המוצר, שם המשווק, מחיר ותמונה.

תוצאות החיפוש בפיצ'ר החדש שואפות לתהליך רכישה ממשי ואמין, ולכן מקשות על בעלי העסקים במידע מהותי ביותר לרבות מלאי, רכישה ישירה, מידע חכם לפי קטגוריות, מחיר שקוף ועוד.

מה זה אומר? אם לחברה אין את המוצר במלאי או שלא ניתן לקנות אותו אונליין - הוא לא יופיע בתוצאות החיפוש.
לפי גוגל, מודעות המוצרים יופיעו בגוגל שופינג בתוצאות החיפוש ובנפרד ממודעות הטקסט, באתרים השותפים של גוגל כ-YouTube, וכן ב"חיפוש תמונות" בחלק מהמדינות.

טוב, אז הבנו מה זה. למי זה מתאים ולמה זה טוב? (נקצר לכם-זה מעולה!)

קמפיין מסוג "קניות SHOPPING" מתאים כאמור למי שמוכרים מוצר או שירות הזמינים לרכישה אונליין. גוגל מאפשרים לך להציג ולמכור את המוצרים שלך לקהל המדויק ביותר (שמחפש בדיוק את מה שאתה מציע).

עוד לפני שהקלקת על האייטם, אתה יכול לראות מחיר, תמונה, שם החנות. כך שההקלקה היא מאוד 'בשלה' מבחינת הגולש.

התשלום על הקמפיין, כנהוג בגוגל, מתבצע בהתאמה להקלקות לאתר שלך או להצגת המלאי המקומי שלך.

מודעות ייעודיות לקניות הן פתרון רחב ורלוונטי יותר כאשר מטרת הפרסום שלך היא מכירה של מוצר הזמין לרכישה אונליין ומציגות למשתמשים את תמונת המוצר, כותרת, מחיר, שם החנות ועוד.

במכירה של מותגי על, היתרון התדמיתי הוא עצום – מאחר ובאופן הכי ויזואלי ובונה אמון, גוגל מקשרת בין המוצר של מותג העל, לבין החנות שלכם.

רק על הסיבה הזו, בא לנו עכשיו לפתוח חנות נעליים ולמכור אדידס.

אז אם לתמצת את היתרון, באמצעות קמפיין פרסום "קניות" תוכלו לקדם מלאי, להגדיל תנועה לחנות, להעצים את האמינות שלכם וליהנות מפניות מתאימות ואיכותיות יותר.

ומי שיהיה ראשון בישראל, רק ירוויח: כרגע אין בקמפיינים מסוג זה תחרות. ההקלקה אמורה להיות זולה יחסית, התצוגה של המוצר לצד מוצרים מתחרים תהיה למעשה בינכם לבין עצמכם.

לדוגמא – מוכרים אוהלים? יופי. העלו קמפיין למכירת אוהלים, בינתיים לא תהיה לכם תחרות ותוצגו לבד בקרוסלה. כל עוד לא תהיה לכם תחרות, גוגל ישוו את האוהלים שלכם בינכם לבין עצמכם. WIN WIN ממש.
 


רוצים עוד? נתונים מעניינים על יתרונות שילוב מודעות שופינג עם מודעות טקסט:

מעלה את הסיכוי לביקור באתר ב- 90%
מעלה את הסיכוי לביצוע הרכישה ב- 83%
מעלה את הסיכוי לביקור בדף המוצר ב- 77%
מעלה את הסיכוי להוספת המוצר לעגלת הקניות ב- 73%
מעלה את הסיכוי לחיפוש המותג ב- 75%

איך אנחנו אוהבים סיפורי הצלחה

לימדנו אתכם פה ממש הרבה. עכשיו, אתם יושבים מבולבלים והמוח החמוד שלכם מתחמם. איך הופכים את כל זה לפעילות? הנה, תלמדו מהגדולים. ואם אתם יצורים תלותיים/ עמוסים/ חסרי מעוף וכשרון ואין לכם את היכולת להניע את זה, אנחנו כאן.

אופיס דיפו, ספקית עולמית מובילה של מוצרים ופתרונות למקום העבודה. לחברה יותר מ 2,000 אתרי קמעונאות כמו גם אתרי אינטרנט ביותר מ- 57 מדינות.

החברה עשתה שימוש במודעות "קניות" במטרה למשוך קונים "על הדרך" עם מודעות מותאמות למלאי מקומי.

המטרות שהגדירו באופיס דיפו: להגיע אל הצרכנים במגוון ערוצים, לשלוח לקוחות לחנויות מקומיות, להבין כיצד מודעות לנייד מניבות מכירות.

הגישה בה נקטה החברה: דגש על פרסום במובייל ובמגוון ערוצים, שימוש במודעות גוגל למלאי מקומי, תוספת דיווח על ביקורים בחנות במטרה ללמוד עוד על התנועה אל החנות.

התוצאות: פי 3 החזר על הוצאות דיגיטליות, השגת תובנות חדשות לקונים "על הדרך", פיתוח של גשר ברור בין הקלקות של לקוחות לביקורים בחנות.

 

חברת "ספורה" (Sephora) קמעונאית היופי הפופולארית עושה שימוש במודעות מלאי מקומיות במטרה להביא לקוחות מאושרים יותר, מודעים יותר ונאמנים יותר לחנויות מקומיות. צפו בסרטון ותראו כיצד ספורה הופכת טלפונים חכמים למגנטים מקומיים.

 

חברת Paper Culture מתחברת ברשת עם אוהבי העיצוב. צפו בסרטון אודות חברת Paper culture אשר עושים שימוש במודעות "קניות" ויזואליות במטרה להציג את העיצובים המרהיבים שלהם ולזכות בלקוחות חדשים

 

השורה התחתונה

גוגל שופינג בישראל. נצלו את הפלטפורמה החדשה, מי שיהיה ראשון ירוויח. אתם עדיין פה? יאללה, סעו.

תחזיר אותי אחורה