תפריט נגישות

מידע

הצהרת נגישות

תצוגת צבעים באתר

(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

דאדא קפה - להפוך משבר להצלחה

בשלוש השנים האחרונות אנחנו עובדים עם בית הקלייה "דאדא קפה" ומתפעלים עבורם את אתר האינטרנט והרשתות החברתיות, זאת בנוסף לניהול קמפיינים דיגיטאליים.

מכונת פולי הקפה
"דאדא קפה" נוסדה בשנת 2007, אבל הזרעים להקמתה נזרעו בתקופת אינתיפאדת אל-אקצא, בתחילת שנות ה-2000, אז ניהל אלדד הראל בית קפה מוכר בלב תל אביב. אולם, הפחד מפיגועים גרם לבתי הקפה להישאר שוממים והראל ניצל את ההזדמנות כדי להעמיק את הידע שלו בתחום הקפה וקלייתו. כיום מספק בית הקלייה הבוטיקי קפה ליותר מ-500 בתי קפה ומסעדות ברחבי הארץ, קפה איכותי המורכב מתערובות ייחודיות המיובשות ונקלות על ידי דאדא.

בהיותו איש מקצוע שגם מבין עניין בקפה, מקפיד הראל לספק לבתי הקפה והמסעדות פולי קפה טריים בלבד. כיוון שיש חשיבות רבה לקבלת תוצאה טובה (כלומר קפה טוב) בכל מקום שבו משתמשים בפולי הקפה של דאדא, מקפיד הראל למכור לבתי העסק גם את מכונות הקפה ומעבר לכך, הוא גם דואג לתחזק אותן. הסיבה לכך היא פשוטה – מה שווים פולי הקפה, טובים ככל שיהיו, כשמשתמשים בהם במכונה שלא מתוחזקת היטב, מלוכלכת או פגומה? התוצאה פשוט לא תהיה טובה מספיק.

דאדא קפה
ב"דאדא קפה" עובד צוות מסור שבראשו איש של עבודה קשה ולצידו צוות של מומחים עם צניעות אינסופית. הראל הוא איש מקצוע, הכי טוב שיש, אבל מבחינתו עולם הדיגיטל והשיווק ברשת הוא סינית, מטרד, משאבים שאין לו כוח אליהם. זה מובן. הוא רצה מישהו אחר שיתעסק עם התחום הזה, כי הוא הבין, כמו שכבר כולנו הבנו, שגם אם אתה סופר מקצועי, בלי דיגיטל זה לא נחשב.

התחלנו לשתף פעולה עם "דאדא קפה" בעקבות המלצה של מכר משותף. התחלנו בעבודה שוטפת, שהתמקדה ב- B2B. ניהלנו עבורם את אתר האינטרנט ואת עמוד הפייסבוק כשקהל היעד היו מסעדות ובתי קפה.

אבל אז הגיעה הקורונה. המסעדות ובתי הקפה נסגרו. בפעם השנייה ניצב הראל מול אתגר לא פשוט. בפעם הקודמת הייתה זו מציאות ביטחונית והפעם – מגפה עולמית. בתי העסק נסגרו והאנשים נשארו בבית, וגם כאן נפתח הצוהר להפוך משבר להזדמנות. חשבנו שיש הזדמנות להגיע ללקוחות הקצה, אותם אנשים שנשארו בבית, ולמכור להם את פולי הקפה.

דאדא קפה
הפעולה הראשונה שביצענו הייתה להקים חנות מקוונת למכירה לצרכנים פרטיים. במקביל פתחנו בקמפיינים של מכירה בפייסבוק, גוגל וטוויטר. זו לא משימה פשוטה למותג שהציבור הרחב לא מכיר אותו ומתחריו הם שחקנים גדולים וחזקים בשוק.

בשלב הבא ביצענו מיקוד ופילוח של הקמפיין. ב"דאדא קפה" יש את אסף, הוא זה שבודק את הקפה ומחליט על תערובות הקלייה ועל הזנים שאותם מייבאים לבית הקלייה. למדנו מאסף כי פולים מסוימים מתאימים לסוגים שונים של מכונות. הבנו כי ישנה חשיבות לבחירת הזן בהתאם לסוג המכונה, אוטומטית או ידנית. לכן, יצרנו מודעות שמתאימות לבעלי מכונות אוטומטיות וכאלה המתאימות למכונות ידניות. פרסמנו מידע ברור ופשוט שיסייע ללקוחות בעת רכישת המוצר.

דאדא קפה
בקמפיין משותף עם בני בוחניק, מנהל עמוד הצרכנות המצליח "כזה אני רוצה", ביצענו שיתוף פעולה מוצלח. הצענו למאות אלפי העוקבים של בוחניק מבצע מיוחד עם קופון להנחה משמעותית. התגובות היו כל כך מחממות, והתוצאות היו מעולות, עד כדי כך שאנשי הייצור והמשלוחים של "דאדא קפה" לא ישנו בלילה ובית הקלייה עבד מסביב לשעון. זה היה טוב עד כדי כך שחזרנו על המבצע שוב ושוב והבטחנו שעוד נחזור. במקביל נרשמו יותר ויותר לקוחות חוזרים.

מבצע דאדא קפה בקבוצה של בני בוחניק


ומה הלאה? אנחנו מקווים שנצליח ביחד עם "דאדא קפה" לצמוח גם בלי משבר ביטחוני וללא מגפה עולמית. בימים אלו אנחנו עומלים על אתר חדש לחנות, בהתאם לשינויים המבורכים שחלו. אנחנו ממשיכים לנהל עבורם את המדיה הדיגיטלית ומרחיבים את הקמפיינים לתצורות נוספות. על הכוונת שלנו "קמפיין דילרים" שיעודד אנשים לרכוש פולי קפה בכמות גדולה ולמכור לחבריהם. בתמורה הם יקבלו הטבה משמעותית. רעיון נוסף הוא לפנות לעסקים שונים ולעודד את ההנהלה או את העובדים לרכוש את פולי הקפה מבית הקלייה של דאדא. דבר אחד בטוח, בין לבין אנחנו שותים יותר מדי כוסות אספרסו.
תחזיר אותי אחורה