תפריט נגישות

מידע

הצהרת נגישות

תצוגת צבעים באתר

(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

זרקור - דינמיק קריאייטיב אדס בפייסבוק

טל מוכתר

נכתב ע"י: טל מוכתר

27 בנובמבר 2018

 

כלי חדש למפרסמים בפייסבוק שהולך לעשות לך חיים קלים מהרבה בחינות - הדינמיק קריאייטיב אדס (Dynamic Creative Ads)

אז מה נשתנה?

פייסבוק מאפשרים לנו לבנות מספר מודעות שונות בתהליך שמדמה בניית מודעה אחת.
כלומר, כאשר מקימים קמפיין ניתן לבחור מספר תמונות, להכניס מספר טקסטים, כותרות ולהחליף בין CTA. לאחר מכן פייסבוק יודעת לקחת בחשבון את כל המרכיבים הללו, להריץ את המודעות, לבחון את ההתנהגות של המשתמשים כלפי המודעות ובתוך מספר ימים מספקת לך את הנוסחא המנצחת מבחינת השילוב האופטימלי של תמונה, טקסט, כותרת ו-CTA.

בחר את הדרך - את הכדור הכחול או האדום

האופטומיזציה שאנחנו מבצעים על בסיס יומי, מתנהלת אם כן, בצורה אוטומטית ואנחנו אמורים לקבל את התוצאות הטובות ביותר עם המחירים הנמוכים ביותר.
את הפלא הזה ניתן להקים במספר סוגי קמפיינים בינתיים - Brand awareness, Reach, Traffic, App installs, Video views, Lead Generation, Conversions.

נשמע מדהים עד כה, אז איפה הקאטץ'? בהוצאת הנתונים.
פייסבוק אמנם באה לסייע לאופטימיזציה בקמפיינים שלנו אבל בשום פנים ואופן לא חושפת את כל הקלפים. פייסבוק נותנת לנו לראות אך ורק את התוצאות הכלליות ובברייקדאון מינימליסטי אבל ללא יכולת לגשת לדוח מלא ומקיף של הביצועים עד כה.

בגדול – עדיין לא ניתן לקבל את כל המידע שנמצא מאחורי הקלעים (לצורך תובנות נוספות אחרות). סביר להניח שגם זה יתפתח עם הזמן אבל נכון לעכשיו, תאמינו שפייסבוק יודעת הכי טוב מה עובד הכי טוב בפייסבוק...
לטוב ולרע, פייסבוק עושים את העבודה בשבילנו, אז הם החליטו שאין להם את הצורך לשתף אותנו במידע עליו מתבססות ההחלטות שלהם. ונו.. אתם כבר יודעים, בעולם דיגיטלי המשוואה מאוד פשוטה מידע=כסף.
ומה אומרים בפייסבוק על קבלת הנתונים? 
אפשר לראות בקישור (בעברית) הסבר על קבלת המידע ולאן לגשת, אבל המידע ברובו לא נגיש לקהל הרחב...

ומה אומרים המומחים על ייצוא המידע הרלוונטי:
"נכון לעכשיו הדיווח של פייסבוק מוגבל מאוד (בינתיים). לנו כמפרסמים אין יכולת לקבוע בין נוסחא מנצחת לנוסחא טובה פחות בעצמינו, או לקבל תובנות נוספות. בעוד פייסבוק מציגה ללקוחות שלנו את מה שהיא תופסת כמשתנים היעילים ביותר, זהו תהליך למידת מכונה מתמשך שלנו אין יכולת להציץ לתוכו מעבר לנתוני ה-Asset Breakdown המוצגים לנו"

אז איך עושים את זה?צילום מסך של דינמיק קריאייטיב
 

בשורה התחתונה - למי זה כדאי?

שימוש בקריאטיב דינמיקס אדס מומלץ ללקוחות קטנים עם תקציב ניהול מוגבל בעיקר או לחילופין - ללקוחות שמריצים מודעות לאורך זמן. אפשר להשתמש בכלי ככלי ניסוי בחודש הראשון על מנת לראות מה עובד הכי טוב.

אם בא לכם לחפור עוד וממש להרחיב את הדעת בנושא - לחצו כאן
 
ניסיתם בעצמכם? ספרו לנו איך היה
 
תחזיר אותי אחורה