תפריט נגישות

מידע

הצהרת נגישות

תצוגת צבעים באתר

(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

מיומנו של איש קידום אתרים

09/06/2015

האם גם אתם ברשימת המטרות של האקר כלשהוא ברשת? מחלקת הקידום במנועי חיפוש (seo) של טוחן מדיה נתקלה בקישור עוין לאתר ישראלי מוכר (שאינו בטיפול החברה), ובניסיון של איש ה-SEO של אותו אתר להעלים אותו, שנכשל כישלון חרוץ.

צוות מקדמי האתרים של "טוחן מדיה" מבצע באופן תקופתי בדיקה ברשת ובה הוא עוקב אחרי קישורים חיצוניים באתרים אחרים, שמפנים לאתרי הלקוחות. מטרת הבדיקה היא לבחון את כמות הקישורים והרלוונטיות שלהם, ובכך להעריך את המדדים שלפיהם מנועי החיפוש מדרגים את האתרים.


במהלך בדיקת קישורים חיצוניים לאתר של אחד מלקוחותינו הגענו לאתר אינדונזי המפרסם רשימה של אתרים ישראליים שאליו הוא פרץ או מתכנן לפרוץ. בהחלט לא קישור מעודד – לא בהיבט הבטיחותי ובטח שלא בהיבט הקידומי.
 

אם מצאתם קישור לאתר שלכם אשר עלול לפגוע בקידומו ניתן לנקוט בשני צעדים עיקריים:

1. לפנות לבעלי האתר בבקשה שיסירו את הקישור. מה שבמקרה זה לא היה מועיל ואף אפילו מזיק כיוון שבעלי האתר באו בכוונה להזיק.

2. לבקש מ-Google שלא להתחשב בקישור מהאתר העוין. בתוך זמן מסוים Google יפסיק להתייחס לקישור, וכך הדירוג של אתר הלקוח לא ייפגע.


במקרה שלנו גילינו תוך כדי שיטוט באתר האינדונזי שננקט על ידי מקדם אתרים "צעד אחורה": בתחתית הדף נרשמה תגובה (ספק מצחיקה/ספק עצובה), בה איש קידום של אתר ישראלי מוכר מאוד, מבקש אם אפשר להסיר את הקישור לאתר שלהם ולשלוח להם מייל לאחר מכן בכדי להודיע שביצעו זאת - כל זאת ללא שום התחשבות באופיו האלים של האתר.

          צילום מסך של הבקשה המנומסת

ניקוי לינקים לאתרים - מייל לבעל אתר

 

 

 

 


 

האם הבקשה המנומסת התקבלה בחום ובאהבה? בטח לא תופתעו לגלות שלא רק שהאתר האינדונזי הסורר לא נענה לבקשה, הוא גם הוסיף את חברת הקידום שפנתה אליו לרשימה השחורה שלו. נקווה גם שמי שעומד מאחוריו לא שלח להם וירוס למייל אותו הם ביקשו לקבל.

מוסר ההשכל הוא ברור: לעקוב, לבחון ולהתעדכן, לבצע הערכת סיכונים ולפעול בדרך הנכונה. כך גם הלקוח מרוויח וגם אתם לא שמים את עצמכם ואת יתר לקוחותיכם על הכוונת.


צוות קידום האתרים של "טוחן מדיה" ישמח לעמוד לרשותכם ולתת לכם את כל הכלים כדי לטפס בתוצאות החיפוש ולהגיע לעיניים הנכונות. צרו עימנו קשר.

תחזיר אותי אחורה