תפריט נגישות

מידע

הצהרת נגישות

תצוגת צבעים באתר

(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

מי ינצח את אקספלורר?

21 בפברואר, 2012


לאנשים רבים, בעיקר למבוגרים שבינינו, האייקון של דפדפן אקספלורר הוא ה"כניסה לאינטרנט". ואכן, מיקרוסופט שלטה בתחום הדפדפנים באופן כמעט מוחלט ב-12 השנים האחרונות, עם שיא של 95% (!) אחוזי שימוש בשנים 2002-2003, בעיקר בעקבות שילובה כדפדפן ברירת מחדל במערכת ההפעלה Windows (מ-Windows 98 והלאה). 

עם השנים רמסה מיקרוסופט את כל המתחרים שקמו (או שהיו שם לפניה) עד שהגיעה גוגל - שהפכה למתחרה העיקרי של מיקרוסופט בתחום הדפדפנים. 

גרסת הבטא של דפדפן גוגל כרום הושקה בספטמבר 2008, בעיקר כדי להתחרות בהשתלטות של מיקרוסופט על שוק האינטרנט. הגרסה השניה של הדפדפן (העדכון הראשון שלו) יצאה במאי 2009, ומאז הדפדפן מתעדכן אחת לחודש וחצי-חודשיים.

בשנים האחרונות, מתחזקים דפדפנים נוספים על חשבון נתח השוק של מיקרוסופט אקספלורר, כשהעיקריים בהם: פיירפוקס, ספארי ודפדפני הסלולר. 

הלוגואים של הדפדפנים המובילים

במסגרת עבודתנו כחברה לבניית אתרים, אנחנו עוקבים אחרי השינויים התכופים המתרחשים בתחום דפדפני האינטרנט ומחויבים להתאים את עצמה אליהם.

להלן השוואה של נתוני הגלישה (באחוזים) בדפדפנים השונים: 

השוואה של נתוני הגלישה בדפדפנים השונים

* הנתונים, שנלקחו מ-Google Analytics, שוקללו עבור מספר אתרים של טוחן מדיה בהם יש תעבורה גבוהה. 
   הנתונים מהווים הערכה של השוק בלבד ואינם נתונים מייצגים.

אם נסתכל שנה אחורה נראה כי:

בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, נתח השוק של דפדפן מיקרוסופט אקספלורר ירד ב-27%. וכעת הוא עומד על כ-50% (ואף פחות) מסך כל המשתמשים.  
במקביל, עלה נתח השוק של דפדפן גוגל כרום בלמעלה מ-50% וכעת הוא משתמשים בו יותר מ-30% מכלל הגולשים. גולשים רבים נוטשים את הנאמנות-מכח-ההרגל לאקספלורר, ועוברים לגלוש בדפדפן מהיר יותר, מתוחכם ומתקדם יותר.
שחקנים חדשים שנכנסו לשוק בסערה הם דפדפני הסלולאר, אשר שיעורי הגלישה שלהם עלו במאות אחוזים בהשוואה לתחילת שנת 2011. שינוי מהותי זה בהרגלי הגלישה מחזק את הצורך בהתאמה של אתרים חדשים שנבנים גם לסמארטפונים וטאבלטים.

תחזיר אותי אחורה