תפריט נגישות

מידע

הצהרת נגישות

תצוגת צבעים באתר

(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

מי רוצה להיות בריאן מיי?

מסע בעקבות הגיטריסט האגדי של להקת קווין ברחבי יו טיוב

05/06/2011

מאת: אורי פז

הוא חננת על, גמלוני, עם שיער פאטתי שעבר זמנו וד"ר לאסטרופיסיקה שפירסם ספר על ההיסטוריה של היקום. קוראים לו בריאן מיי והוא הגיטריסט העל זמני של להקת קווין. מיי איננו סתם עוד גיטריסט, מיי הוא סאונד שאפשר לזהות מקילומטרים. 
.
הקריירה המוסיקלית של בריאן התחילה בגיל 7 כהתחיל לנגן על פסנתר, מאוחר יותר הוא עבר לנגן בגיטרה ובגיל 16 כשהגיטרה האקוסטית שלו הפסיקה לספק אותו הוא נעזר באביו, מהנדס אלקטרוניקה במקצועו הם בנו את הגיטרה הראשונה והאחרונה שלו הידועה בכינוייה "Red Special". רכיבי הגיטרה כללו: שולחן עץ אלון, זוג אופניים ישן וחלקי אח. עלות הייצור הסתכמה בשמונה פאונדים בלבד. 
.

ה"רד", היא גיטרה חשמלית בצבע אדום, הסאונד מועבר על ידי שלושה פיקאפים (מיקרופונים) עם בוררים מגוונים, העיצוב סימטרי ואסתטי (מזכיר מעט את ה SG של גיבסון) והסאונד אלוהי. במרוצת השנים מיי ניסה לייצר גרסאות נוספות ל"רד" הקסומה שלו, אך שום גרסא לא ספקה את האצבעות הזריזות שלו ומיי חזר להתמסר ל "Red Special" המקורית שלו והוא מנגן עליה מאז ועד היום.  
.

הסאונד של מיי מורכב מארבעה רכיבים מרכזיים:
1. בריאן מיי.
2. ה-Red Special.
3. מפרט מטבע - מיי אינו משתמש במפרט אלא במטבע שנקרא "סיקס-פנס" (בשנת 1971 המטבע יצא ממחזור המטבעות ומיי התקשה להשיג מטבעות לפריטה, הבנק האמריקאי הסכים לייצר עבורו עוד סדרה אחת כמחווה מיוחדת). 
4. מגבר VOX AC-30.   
.

במסגרת השיטוטים שלי ביו טיוב מצאתי המון סרטונים של גיטריסטים המנסים להתחקות אחרי הסאונד של מיי, הם משננים את הסולואים שלו, קונים את הגיטרה שלו ומנסים מגברים VOX שונים במטרה להשיג את אותו הסאונד בדיוק.
להלן התוצאות, תהנו! 

הדגמה חיה איך משיגים את הסאונד של בריאן מיי
מיי מספר על הולדתה של ה RED SPECIAL

מעריץ נוסף - מלמד את סולו הגיטרה של השיר Dreamers Ball
עוד פסיכופט שהכין אחת כזאת בבית... 


 

מעריץ בקטע של המגברים - ואשתי חושבת שלי יש הרבה ציוד בחדר...

 

תחזיר אותי אחורה