תפריט נגישות

מידע

הצהרת נגישות

תצוגת צבעים באתר

(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

כמוני-כמוך

רופא וחולה
החודש הושק אתר כמוני החדש לאחר תשעה חודשי עבודה אינטנסיביים של צוות הפיתוח בהובלתו של דוד נעמת. אתר כמוני הראשון קיים מזה כשמונה שנים, מערכת הליבה שלו פותחה על ידי חברה צרפתית שיוצגה על ידי חברת "המהנדסים החברתיים" ושאר העבודה נעשתה על ידי טוחן מדיה.

כמוני הינה רשת חברתית בנושאי בריאות המונה מעל 50,000 משתמשים רשומים, היא הוקמה על ידי מכון גרטנר, מכון מחקר לאומי לחקר אפידמיולוגיה ומדיניות בריאות בישראל. מטרתו העיקרית של המכון הינה לסייע למערכת הבריאות בישראל בהפחתת העומס ולפיתוח מדיניות בריאות מושכלת. כמוני כוללת קהילות בתחומים בריאותיים שונים ביניהם: קהילת כאב, קהילת טרשת, קהילת דיכאון וחרדה, קהילת אכילה, קהילת קשב וריכוז ועוד. כמוני מהווה מאגר ידע עצום בנושאים רפואיים המתקבל בקהילות באמצעות המשתמשים עצמם ושותפים בו רופאים ומומחים מקצועיים התורמים מהידע והניסיון המקצועי שלהם. קהילת כמוני נהנית ממידע עדכני, מהימן ומרשת חברתית דינמית ותומכת.


לפני כשלוש וחצי שנים הוחלט בכמוני לבצע מתיחת פנים כוללת לאתר ולעצבו מחדש. לאחר כחצי שנה האתר עלה בתצורתו השנייה כאשר החלק של הדסקטופ פותח ע"י טוחן מדיה וחברה חיצונית נשכרה לצורך פתרון המובייל. עם הזמן וניתוח נתוני השימוש של האתר (עלייה מתמדת בכניסות דרך המובייל) והאילוץ בניהול שתי מערכות נפרדות למובייל ודסקטופ שגרר עלויות גבוהות בתחזוקה וזמני תגובה ארוכים יותר ליישום שינויים, הגיעו במכון גרטנר להחלטה שיש צורך באתר חדש, רספונסיבי, נגיש וחדשני.
את הזנקת הפרויקט התחלנו בהליך תכנוני שכלל איפיון מפורט UIUX ועיצוב שארכו מס' חודשים, התהליך הובל על ידי גיא כהן ואורית כלב (ספקים חיצוניים), לאחר מכן עברנו לפיתוח האתר על ידי צוות התכנות של טוחן מדיה, תהליך שארך כתשעה חודשים.
 

בתכנות האתר לקחו חלק דור אפרתי, יואב חנוך ומריה בסין בניהולו של דוד נעמת ובייעוצו של תומר אפרתי.
האתר החדש הוא רשת חברתית מקיפה וכוללת שהוקמה על ידי טוחן מדיה מאפס כאשר הדבר היחידי שהועבר מהאתר הישן הוא בסיס הנתונים. האתר החדש מהיר, חדשני, נראה מעולה במובייל ומהווה חסכון משמעותי עבור הלקוח ברמת התחזוקה השוטפת והתפעול.

מהיר וחדשני
האתר בנוי בצורה מודולרית כך שהגישה לקוד היא פשוטה וחלקה ואולטימטיבית לתפעול.
עבור צוות התכנות העבודה על אתר כמוני הייתה חוויה מרתקת והתפתחות מקצועית משמעותית שכן נאלצו להתמודד עם אתגרים מורכבים ולמצוא פתרונות יצירתיים.
אם לזקוף את הצלחת הפרויקט הזה לגורם מרכזי אחד יהיה זה אופי העבודה מול הלקוח.
הצוות שאחראי על האתר מטעם כמוני מורכב מאנשים מוכשרים שהיה זה כיף אדיר לעבוד איתם.
הקמת האתר החדש והמורכב לאחר מערכת יחסים ארוכה בה כל הצדדים מכירים היטב זה את זה, את הצרכים, את הבעיות, סומכים וממוקדים במטרה שלשמה התכנסו כולם גרמה לכך שהתהליך עבר בצורה חלקה ונעימה תוך קשר הדוק ותיאום כל הפעולות וההתקדמות.

זה בדוק !
עם ההתקדמות אל קו הסיום התחלנו בסדרת בדיקות לאתר בהובלתה של ג'ני דוברובולסקי.
בתהליך QA מובנה ויסודי שכלל שלושה סבבים והתפרש על פני מס' חודשים. כחלק מהבדיקות שעבר האתר קיימנו בדיקות עומסים ובדיקות אבטחה מקיפות.

אתר כמוני

אז מה היה לנו כאן?
לכמוני 52,000 משתמשים רשומים שמקיימים קהילה תוססת ודינמית ונהנים מתוכן איכותי שמעניין אותם וכן רשת חברתית שמעניקה להם תמיכה ומשענת ושחבריה תורמים זה לזה מהידע והניסיון.
מאחלים לכם שתמיד תהיו בריאים ולא תצטרכו, אבל שלא תפספסו את העבודה המדהימה שעשינו בכמוני הנה כמה פיצ'רים שאתם חייבים לשמוע עליהם:

1 בלוג בלחיצת כפתור-כל משתמש בכמוני יכול פתוח בלוג אישי באופן הכי פשוט

2 ניוזלטר מותאם אישית-כל משתמש בכמוני מקבל ניוזלטר ייחודי רק עבורו בהתאם להגדרות שלו. ואפילו יכול לבחור את התדירות בה יקבל את הניוזלטר

3 אקסטרים סושיאל- בכל חלק באתר יש מקום לתגובה ולדרוג, תגיות, שמירה וחיפוש של נושאים ואנשים

4 סופר מובייל פרנדלי- לנוחיות המשתמשים האתר נארז בתצורה של אפליקציה ובכניסה לאתר דרך המובייל מוצע למשתמש לשמור את האתר על מכשירו לכניסה חוזרת קלה פשוטה ונוחה

5 חפשו אותנו-מנוע חיפוש פנימי חכם שיודע לחלק את התוצאות בהתאם למבנה האתר המוכר למשתמשים ובתוספת תוצאות של גוגל להרחבת היקף התוצאות

 

זה לא נגמר -זה רק הסוף

האתר החדש הושק וכבר נמצא בשימוש, מבחינתנו זה לא הסוף אלא התחלה חדשה בה אנו ממשיכים ללוות את כמוני, בתמיכה, תחזוקה וייעוץ. זה גם הזמן להודות מקרב לב לכל מי שלקח חלק בפרוייקט ובעיקר לחברות היקרות בכמוני תמי ומירב.

 

תחזיר אותי אחורה