תפריט נגישות

מידע

הצהרת נגישות

תצוגת צבעים באתר

(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

עלתה לאוויר מערכת פניות הציבור של "אור ירוק"

18/05/2010

מאת: אורי פז
 

בתחילת חודש יולי (2008) עלתה לאוויר מערכת פניות הציבור של עמותת "אור ירוק". המערכת נבנתה על ידי טוחן מדיה בהשראת אתר אירי שנקרא WIMPS - WHERE IS MY PUBLIC SERVANT, אשר מטרתו היא לעודד את בני הנוער לגלות מעורבות בקהילה ולהשתתף ב"משחק הדמוקרטי".
האתר כולל מערכת המאפשרת לבני נוער לפנות לגורמי ציבור באירלנד בנושאים שונים, והגורמים משיבים לגולש דרך המערכת. התהליך כולו מנוטר על-ידי מנהלי האתר.

בחודש ינואר הגיע לעמותת "אור ירוק" מר פול סמית', אחד היזמים העומדים מאחורי WIMPS, מארגון Public Achievement. סמית' הסביר על מטרות המערכת, על מתודת העבודה ועל הכוונות להרחיב את המערכת לפעילות בינלאומית.

בעמותה התרשמו מהמערכת, ולאחר בחינה של העניין, הוחלט ב"אור ירוק" כי העמותה תבנה מערכת דומה, שמטרתה לסייע לכלל הגולשים בישראל לפנות לגורמי ציבור, כגון: גופים ממשלתיים, שדולת הכנסת, רשויות המקומיות ועמותות נוספות. בין השאר, המערכת תאפשר לאנשי תחום הביקורת הציבורית ב"אור ירוק" לעקוב אחר רמת השירות בתחום הבטיחות בדרכים, ולוודא כי הטיפול באזרחים נעשה על פי אמות המידה המקובלות בחוק.

תנועת רכבים בכביש


תהליך האפיון כלל שני אתגרים מרכזיים: 

1. בניית מערכת שעובדת "ללא מגע יד אדם", כלומר ללא מעורבות של אנשי העמותה.
2. יצירת פלטפורמה שמאפשרת לגורמים לקבל פניות ולענות לפונים בקלות ובנוחות.

במקביל להקמת המערכת, פנינו לכל הגורמים הרלוונטיים, יידענו אותם על הקמת המערכת ואספנו את פרטי ההתקשרות ומידע נוסף. ההקמה נמשכה חמישה חודשים, ובחודש יולי עלתה הגרסה הניסיונית של המערכת.
 

תחזיר אותי אחורה