תפריט נגישות

מידע

הצהרת נגישות

תצוגת צבעים באתר

(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

על תהליך המיתוג של מוזיאוני הראלי

11 במרץ, 2011


לפני כמה זמן התכבדנו באפשרות למתג ולבנות אתר האינטרנט עבור מוזיאוני הראלי המציגים יצירות אמנות אמנות לטינו-אמריקאית בקיסריה, מייסודו של הארי רקנאטי, אספן אמנות נלהב, שפרש מעסקי הכספים והקדיש את עצמו לאמנות. המוזיאון הישראלי, השלישי בסדרת המוזיאונים שהקים רקנאטי, נפתח באוקטובר 1993. 

קדמו לו המוזיאון בפונטה-דל-אסטה באורוגוואי, שנפתח בשנת 1987, והמוזיאון בסנטיאגו בירת צ'ילה, שנפתח בשנת 1992. המוזיאון מציג אמנות לאטינו-אמריקאית, כמעט אך ורק מן המאה העשרים, חלקה של אמנים ידועים, בעיקר סלבאדור דאלי, שציורים ספורים ופסלים רבים שלו מוצגים בקומה השנייה, ואחרים של אמנים אלמוניים יחסית. 

באפריל 2007 נחנך מוזיאון מפואר במקום הנקרא "זיכרון ספרד". החצר הגדולה בכניסה למוזיאון בנויה בדמות החצר המפורסמת בארמון אלהמברה בגרנדה שבספרד. בכניסה יש מזרקה על שם כריסטופר קולומבוס ואחריה מזרקה הנישאת על אריות שמפיהם זורמים מים כמו במזרקת האריות המפורסמת בארמון אלהמברה. בתוך המוזיאון בן שלוש הקומות מוצגים ציורים על נושאים מהתנ"ך; הציורים והקומות מסודרים לפי סדר סיפורי המקרא. 

תוך כדי תהליך המיתוג למדנו משאול שקולניק, מזמין העבודה והאדריכל שתכנן ובנה את המוזיאון, את הצרכים ואף נסענו אל המוזיאון לביקור התרשמות. 

האלמנט שבחרנו להתחיל ממנו את המיתוג היה האריה, חיה שמסמלת כבוד ויוקרה ובעלת אופי מיוחד בהיסטוריה היהודית. התחלנו לחפש עיצובים של אריות שונים והגענו לזה:
אלמנט האריה

מכיוון שיש במוזיאון את המתחם של יהדות ספרד והזיקה ליהדות היא משמעותית ניסינו ליצור דמות של אריה ישראלי. יצאנו מהאריות של מזרקת אלהמברה, ובסופה של נבירה הגענו לחותם ירבעם שנמצא בחפירות תל מגידו, אותו האריה שאולי חלקכם תזהו מתוך הסמל של פיקוד מרכז: 

דמות של אריה ישראלי כמו האריה המוכר של פיקוד מרכז

הכיוון הנוסף שהצענו למוזיאון הוא הכיוון הלטיני, עברנו על דוגמאות לאמנות לטינית סוריאליסטית והגענו לדברים הבאים: 
כתב מסגנון אמנות לטינית סוריאליסטית

כתב מסגנון אמנות לטינית סוריאליסטית

אחרי התייעצות ביקש הדירקטוריון של המוזיאון משהו קלאסי ונקי יותר, הפעם ניסינו ליצור משהו קלאסי ונקי אך עדיין לתת ביטוי לצבעוניות הלטינו אמריקאית:

הלוגו של ראלי - קלאסי נקי ועדיין עם נגיעות צבע

בסופו של דבר ביקש הלקוח ליצור לוגו קלאסי לגמריי וזה הלוגו שנבחר: 

לוגו קלאסי של מוזיאון ראלי
 

תחזיר אותי אחורה