תפריט נגישות

מידע

הצהרת נגישות

תצוגת צבעים באתר

(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

לינקדאין: ארץ האפשרויות המתרחבות

קרן לוי פארן ומאיה פז שקולניק

נכתב ע"י: קרן לוי פארן ומאיה פז שקולניק

07 בינואר 2021


אתגרי הקורונה (שאלוהים יקח אותה) הזיזו את כולנו מאזורי הנוחות שלנו במקסימום.
ב-b2b, הדיגיטל נדרש להכיל ב-100% את פעילויות השיווק ולאחד לתוכו פתרונות לתערוכות, כנסים, הרצאות, שילוט חוצות, צ'ופרים ועוד ועוד.
ההיצע בדיגיטל מוגבל – בשטחי הפרסום וביכולת הספיגה של 'אזורים חמים', כמו שכל ערוץ פרסום מגיעה לרוויה שלו. איך ממקסמים את השיווק הדיגיטלי, מצליחים לשמור על רציפות עסקית, לייצר ערך מתמשך ולהזרים עסקאות לארגון?  זה האתגר שהעסיק אותנו במשך השנה הזו (ולפי נתוני התחלואה, עוד ימשיך להעסיק אותנו גם בחודשים הקרובים).

הרציפות העסקית שלכם היא הביזנס שלנו

בשנה החולפת הגדלנו משמעותית את הפעילות בלינקדאין והתנסנו בקידום מגוון עצום של קמפיינים B2B מסוגים שונים, מקידום וידיאו ועד לקמפיין ABM מורכב ומפורט שנמשך על פני 2 רבעונים. לצד כל אלה, קידומי אירועים דיגיטליים תפסו מקום של כבוד. חברות רבות בחרו באירוע דיגיטל מקצועי לקידום מוצר חדש, להרחבת שימוש בפתרונות קיימים, להדרכה מקצועית, להדגמה, למפגש חשיפה, השקה, שאלות ותשובות ועוד.
לינקדאין בצעד שונה מהרגיל (כי זו פלטפורמה מאוד עקבית ומסורתית באפשרויות הפרסום שלה) מרחיבים אפשרויות ומתאימים עצמם לצרכי השטח. אז אם הם משתדלים לעשות אותנו מאושרים, הנה גם אנחנו בעניין – בשביל האושר שלכם, תמצתנו את עיקרי השינויים:
 

אין לי זמן: דלגו לכאן לנתונים והמלצות

נתחיל עם קצת נתונים: (או: מה היה לנו ב-2020?)

  • בשנת 2020 כמות החיפושים למונח Remote Work גדלה פי 2.8 (!!!)
  • מעל ל-61% מהמשווקים ב-B2B עשו שימוש באירועיםים דיגיטליים כטקטיקה שיווקית
  • ברבעון ה-1 לבדו חלה עליה של 120% בתוכן לקידום אירועים דיגיטליים 

אז מה עושים עם המידע הזה? הנה הנוסחה המנצחת של לינקדאין לקידום אירועים דיגיטליים:

  • עשו שימוש במילה 'חינם' (FREE)- הנתונים מראים עליה של 8% ב-CTR ו-19% בקליקים
  • תנו זרקור על הדוברים – כולל שם, תפקיד, תיוג, תמונה, כמה שיותר פרסונלי יותר טוב. הנתונים מראים עליה של 3% ב-CTR
  • שמרו על מסר קצר- הנתונים מראים כי שימוש ב-25-50 מילים מעלה את ה-CTR בעד 12%
  • הצגת פיצ'ר או תובנה- שיתוף בתובנות מבוססות נתונים במסרי הקמפיין יכול לתרום לעלייה של 34% ב-CTR ו-319% בהקלקות
  • ווידאו אישי ופשוט עם הדוברים כמזמינים - עשו שימוש במודעות\פוסטים וידאו באורך של מקסימום דקה, הוסיפו כתוביות במידה והוידאו כולל דיבור
  • האשטאגים זה טוב לכם - לינקדאין ממליצים להוסיף כשלושה # לפוסט יש גם קידום אורגני בלינקדאין

הידעתם? בסושיאל יש קידום אורגני, בדיוק כמו ב'גוגל'. קידום אורגני הוא האמצעים הבלתי תלויים במאני מזומני לדחיפה והרחבת חשיפה של התכנים שלכם.
הקידום האורגני בלינקדאין אוהב שיתופים ומגדיל חשיפה לאייטם משותף בפרק זמן קצר. אותו כנ"ל על תגובות ורגשות – תייצרו לכם קבוצת משת"פים הדדיים, זה עובד.
בנוסף, יש אפשרות בדף עסקי להוציא התראה לעובדי החברה לעידוד שיתוף התוכן- כפתור עליון מימין כשמעלים פוסט בדף חברה-EMPLOYEE NOTIFICATIONS, נסו, שווה ביותר.

עשו שימוש בוידאו - עודדו את דוברי האירועים להעלות וידאו באורך של עד דקה לפרופיל שלהם עם קישור להרשמה. הפרגון המקצועי ירחיב חשיפה, וההרשמות יגיעו גם הן.
 
מה אפשר לעשות ב'לייב'?
עשו שימוש בלינקדאין לייב להעברת אירועים דיגיטליים ישירות ובזמן אמת לעוקבי הדף, העלו פוסטים של צילומי מסך עם מיטב המשתתפים, עוררו אותם לסלפי משותף, יצרו 'סטוריז' מהאירועים ועוד. כמה שיותר אותנטי, בשמירה על הגבולות המקצועיים, כך יהיה טוב יותר.
 
סיימנו אירוע דיגיטלי. מה עכשיו?
יש בידיכם נכס שאפשר להרחיב, למקסם ולהשתמש בו. תוכלו לייצר וידאו מוקלט של האירוע, להעלות אותו כנכס לדף, או ליוטיוב, לחבר עם טופס הרשמה כדי לנתב את הלידים ועוד.

תוכלו להשיק דיוור תבניתי למשתתפים עם המצגת, הסרטון, דפי מידע טכני, אינפוגרפיקות ועוד.
תוכלו להפיק מהאירוע 'ערכה דיגיטלית' ולהעלות אותה On Demand – לאחר מילוי טופס הלקוח יקבל את כל המידע ואתם תרוויחו עוד משתתפים בדיעבד באירוע.
וכמובן, הרחיבו מעורבות - הזמינו את עוקבי הדף להרחיב את הידע בפלטפורמות נוספות- ניוזלטר, בלוג, ראיונות, וייט פייפר, קורסים ועוד תכנים הקשורים במסע שלו לעולם הפתרונות שלכם.

מיקסמנו אירועים דיגיטליים. מה עכשיו?

וואלה יופי, התרגלתם לטוב. זהו לבינתיים. אתם יכולים לרענן את היכולות שלכם במתכון מעולה לכוסא מחשי בסגנון סורי > או להתחדש במקרמה מהמם בפואייה של העסק או להתמקצע בכבישת חמוצים.

רוצים עזרה להרחבת הפעילות הארגונית שלכם בלינקדאין? דברו איתנו
 

תחזיר אותי אחורה