כל מה שצריך לדעת על נגישות באינטרנט


תקנות נגישות השירות, שעברו לאחרונה בכנסת, דורשות מרוב רובם של בעלי אתרי האינטרנט בישראל – פרטיים וציבוריים – לעמוד בתקן הנגישות הבינלאומי WCAG 2.0 ולבצע בו התאמות שיקלו על בעלי מוגבלויות לצרוך את התוכן המתפרסם באתרים.

לחוק זה יתרונות רבים והוא מאפשר לכ-25% מהאוכלוסיה (על פי נתוני סקר של חברת מייקרוסופט) להימנע ממצב של אי יכולת לקבל מידע כלשהוא בגלל תכנות לא תקין, או כתיבת קוד לא אחראית.

החסרון המרכזי שהחוק מביא עימו הוא הסכנה המשפטית המרחפת על כל גוף שלא הנגיש את אתרו – וחושפת אותו לתביעה אזרחית בשווי 50,000 ₪ ללא הוכחת נזק, ולשלל סכנות משפטיות נוספות.

חוק נגישות השירות נותן לבעלי אתרים טווח זמן של שלוש שנים לתקן את בעיות הנגישות, אולם הוא חל מיידית על כל אתר אינטרנט חדש שעולה לאוויר.

ניתן להשיג הקלות ברמת הנגישות לאלו שיפעלו מהר וינגישו את אתרם במהלך השנה הקרובה. לכן אנחנו ממליצים להתחיל בתהליך הנגשת האתר כבר עכשיו, ולהזין תכנים לאתריכם הקיימים תוך הקפדה על מספר קווים מנחים, שיפורטו כאן.

במסגרת תחומי הפעילות של חברת "טוחן מדיה", אנו עוסקים גם בהנגשת אתרים. חשוב לציין שמרבית אתרי חברת "טוחן מדיה" עומדים כבר עכשיו בתקני W3C – מה שמבטיח תהליך הנגשה קל יחסית, אך גם אם אתם לא לקוחות קיימים של "טוחן מדיה" – נשמח לסייע לכם בהפיכת אתרכם לנגיש, זמין לכל דורש, ומוגן מסכנת תביעה אזרחית.

חברת "טוחן מדיה" הנגישה לאחרונה את אתר הפורום הציבורי - כפרי הנוער והפנימיות בישראל. אנו עובדים בימים אלה על הנגשת אתרים רבים נוספים.

הכירו את תקנות הנגישות - לחצו על כל אחד מהקישורים הבאים למידע נוסף: